Cesta EvD

Cesta EvD

"Cesta Ericha von Dänikena" je název naučné turistické trasy ve švýcarském Beatenbergu, kde dnes žije Erich von Däniken.

Beatenberg je překrásné městečko na úpatí hory Niederhorn, nad jezerem Thunersee, s nádherným panoramatem a výhledem na nejvyšší hory celého Švýcarska. Sám Däniken o tomto místě prohlašuje, že je nejkrásnější na celém světě.
Erich von Däniken je v Beatenbergu váženým a významným občanem, přestože není zdejším rodákem. Na jeho počest se místní obyvatelé rozhodli vybudovat naučnou stezku, tzv. "Cestu Ericha von Dänikena". Tato turistická trasa je dlouhá 3,5 km a vede nejkrásnějšími částmi Beatenbergu. Na cestě jsou umístěny informační panely, které Vás provazejí životem a dílem Ericha von Dänikena od jeho dětství až po současnost. Informační panely jsou stylizované do tvaru otevřené knihy s německým a anglickým textem.
Pokud se nechystáte do samotného Beatenbergu osobně, můžete se vydat "Cestou Ericha von Dänikena" na těchto stránkách. Fotografie jednotlivých informačních panelů jsou doplněny českým překladem.

Vítejte na stránkách
věnovaných
Erichu von Dänikenovi.
Najdete zde informace
o jeho životě, knihách,
jeho návštěvách u nás
a mnoho dalších zajímavostí.
Pana Ericha von Dänikena v ČR zastupuje a jeho vystoupení pořádá
Aldea, vzdělávací agentura