6. Gastronom a hoteliér

V gastronomii udělal Erich von Däniken bleskovou kariéru. Po roce, stráveném na dopravních lodích společnosti Holland-America-Line prošel Erich všechny příčky hotelového žebříčku od vedoucího směny po vrchního číšníka a současně navštěvoval četné kurzy.

20. června 1960 se oženil se svou přítelkyní Elisabeth. Společně provozovali velký bar v Grand Hotelu "Rigi-Kaltbad", který později vyhořel. V noci, kdy požár vypukl, ztratili Erich a Elisabeth svůj veškerý majetek. Narodil se jim i syn Petr. Chlapeček však zemřel ještě v kojeneckém věku v dětském domově. Manželé se museli vyrovnat s těmito ranami osudu a pracovali několik měsíců v továrně na polévky firmy Knorr v Thayngenu u Schaffhausenu. Potom dostal Erich místo vedoucího v prázdninovém hotelu na pobřeží Pacifiku v Kanadě.

Ale již dlouhou dobu pracoval Erich současně jako novinář. Od roku 1958 otiskoval měsíčník "Nová Evropa", který vycházel v Německu, pravidelně Erichovy články a nyní v Kanadě mu vydaly německy psané noviny "Der Nordwesten" celostránkový článek. Titulek: "Přijali naši předkové návštěvu z vesmíru?" To bylo 8. prosince 1964. Šlo o zárodek pozdějších Erichových knižních titulů.

Po návratu do Švýcarska byli manželé Erich a Elisabeth vybráni jako provozovatelé restaurace "Mirabeau" v centru Bernu. Tuto restauraci vedli úspěšně 4 roky.

6. Gastronom a hoteliér - německý text 6. Gastronom a hoteliér - informační panel 6. Gastronom a hoteliér - anglický text
Pro zvětšení klikněte na obrázek
Vítejte na stránkách
věnovaných
Erichu von Dänikenovi.
Najdete zde informace
o jeho životě, knihách,
jeho návštěvách u nás
a mnoho dalších zajímavostí.
Pana Ericha von Dänikena v ČR zastupuje a jeho vystoupení pořádá
Aldea, vzdělávací agentura