5. Jeho hudba

Již jako dítě byl Erich velmi muzikální. Na gymnáziu zpíval v církevním sboru a současně hrál na trumpetu jak v klasickém, tak také v dechovém orchestru školy College St-Michel. Tenkrát, na počátku padesátých let, vtrhnul do Evropy americký jazz. Erich se stal členem školní jazzové skupiny a vyhrával pro radost spolužáků a učitelů jazz ve stylu rytmů New Orleansu. Improvizovalo se a Erich se bez not naučil natolik dobře hrát na klavír, že mohl skupinu doprovázet i na piáno.

Během školních prázdnin, ale i později během svého působení v gastronomii, hrál Erich se svojí školní jazzovou skupinou v mnoha restauracích po celém Švýcarsku. Ale rok za rokem ho jeho povolání a jeho koníček pohlcoval víc a víc. Trubka zůstala ležet.

Hudba Ericha vždy dokázala strhnout. Říká, že hudba je chvění kosmu, které zasahuje hluboko do jeho duše. Nelíbí se mu ovšem jakákoliv hudba. Nemá rád hudbu vzniklou pomocí počítače a dává přednost živě hrané hudbě. Dnes velmi rád poslouchá tiché piáno v baru - pokud je barový pianista dobrý. V tomto prostředí si lze krásně povídat, snít nebo se také oddávat fantazii. Erich von Däniken se přiznává, že je fantasta. Ale podle něj jsou to právě fantastové, kteří pohánějí svět - a ne pedantští realisté.

5. Jeho hudba - německý text 5. Jeho hudba - informační panel 5. Jeho hudba - anglický text
Pro zvětšení klikněte na obrázek
Vítejte na stránkách
věnovaných
Erichu von Dänikenovi.
Najdete zde informace
o jeho životě, knihách,
jeho návštěvách u nás
a mnoho dalších zajímavostí.
Pana Ericha von Dänikena v ČR zastupuje a jeho vystoupení pořádá
Aldea, vzdělávací agentura