9. Jsem, jaký jsem...

Po úžasném úspěchu jeho prvotiny "Vzpomínky na budoucnost" pršela na hlavu Ericha von Dänikena kritika. Jak mohl hotelový ředitel - bývalý číšník! - něco takového napsat? Mimozemšťané? Zde na Zemi? A to před tisíciletími? Nelze ani domyslet, co by bylo, kdyby měl tento EvD, jak ho začali nazývat, pravdu.

Tato často nenávistná kritika z vědeckých a teologických kruhů vyvolala v Erichovi vzdor. A teď teprve! Tenkrát si vybral motto - Jsem, jaký jsem, kdo mě zná, ten mě zná, a kdo ne, ten mi může...!

"Vzpomínky na budoucnost" byly přeloženy do 36 jazyků. V r. 1969 byla kniha zfilmována a 8x reprizována celoamerickým televizním kanálem ABC. Redakce vysílání byla zaplavena tisíci a tisíci telefonáty a telegramy. "New York Times" napsal, že propukl nový virus: Dänikenománie. Erich byl zván na přednášky a diskuse na americké vysoké školy. Během let jich bylo více než 1000!

V anglicky hovořících zemích měla kniha EvD název "Chariots of the gods" /Vozy bohů/. V r. 1969 následovalo pokračování "Návrat ke hvězdám" /Gods from outer space/. V následujících letech měly všechny Dänikenovy knihy v anglicky hovořících zemích v názvu "bohové"/gods/, ačkoliv v originálních německých titulech se slovo "bohové" nikdy nevyskytovalo.

9. Jsem, jaký jsem... - německý text 9. Jsem, jaký jsem... - informační panel 9. Jsem, jaký jsem... - anglický text
Pro zvětšení klikněte na obrázek
Vítejte na stránkách
věnovaných
Erichu von Dänikenovi.
Najdete zde informace
o jeho životě, knihách,
jeho návštěvách u nás
a mnoho dalších zajímavostí.
Pana Ericha von Dänikena v ČR zastupuje a jeho vystoupení pořádá
Aldea, vzdělávací agentura