13. Nejhezčí místo na světě

V roce 1995 se Erich a Elisabeth von Däniken přestěhovali z města Feldbrunnen /kraj Solothurn/ na Beatenberg. Erich měl vždy slabost pro hory a již v dřívějších letech občas putoval po kraji Berner Oberland, aby se zde v osamělém údolí v klidu oddával svým myšlenkám.

Dnes popisuje Beatenberg v každém interview jako "nejhezčí místo na světě". Marcel Murri, vedoucí Beatenbergské turistické kanceláře, se brzy Ericha zeptal, jestli nemá nápad, jak oživit v tomto kraji turismus. Samozřejmě, že EvD tento nápad měl. Již 15 let jej zaměstnávala myšlenka na zřízení muzea, v němž by bylo možno obdivovat některé ze záhad tohoto světa. Vznikla komise, která uvažovala, jak by se tato myšlenka dala uskutečnit.

Brzy museli uznat, že na Beatenbergu tuto myšlenku zrealizovat nelze. Vysoká poloha v horách prodražuje jakoukoliv výstavbu a navíc by nebylo možné postavené muzeum později rozšiřovat. I z důvodů ochrany životního prostředí by bylo neproveditelné přivážet na Beatenberg denně tisíce návštěvníků. "Muzeum záhad" muselo počkat.

13. Nejhezčí místo na světě - německý text 13. Nejhezčí místo na světě - informační panel 13. Nejhezčí místo na světě - anglický text
Pro zvětšení klikněte na obrázek
Vítejte na stránkách
věnovaných
Erichu von Dänikenovi.
Najdete zde informace
o jeho životě, knihách,
jeho návštěvách u nás
a mnoho dalších zajímavostí.
Pana Ericha von Dänikena v ČR zastupuje a jeho vystoupení pořádá
Aldea, vzdělávací agentura