1. O cestě

Myšlenka vybudovat tematickou cestu, věnovanou životu a dílu prominentního občana Beatenbergu, Erichu von Dänikenovi, se zrodila na podzim roku 2000. Městská rada Beatenbergu povolila stavbu cesty a slíbila pomoci i s její údržbou. Společně s místní turistickou kanceláří, a samozřejmě s pomocí Ericha von Dänikena, navrhli a zrealizovali žáci a učitelé místní školy jednotlivé zastávky podél cesty. 25. dubna 2001 byla cesta slavnostně pokřtěna jako "Cesta Ericha von Dänikena", a 7. dubna 2001 byla oficiálně otevřena pro veřejnost.

"Cesta Ericha von Dänikena" vás zavede od stanice lanové dráhy do centra obce, podél mírně stoupající stezky, s unikátními panoramatickými výhledy. V obci si můžete koupit knihy Ericha von Dänikena, suvenýry atd. U jednotlivých zastávek na cestě se dozvíte řadu zajímavých věcí o životě Ericha von Dänikena - o jeho dětství, létech učení a cestování, o roli hudby v jeho životě, o jeho rodině, či o jeho práci jako novináře a vědce. Stejně tak zde najdete odpovědi na otázky jako "co ho vedlo k napsání jeho první knihy?" či "které knihy napsal?, nebo "co je ASS a SETI?"


Škola, obec, turistická kancelář a sám Erich von Däniken by vám rádi popřáli mnoho příjemných zážitků z procházky a příjemný pobyt na "nejkrásnějším místě na světě" (podle Ericha von Dänikena).

1. O cestě - německý text 1. O cestě - informační panel 1. O cestě - anglický text
Pro zvětšení klikněte na obrázek
Vítejte na stránkách
věnovaných
Erichu von Dänikenovi.
Najdete zde informace
o jeho životě, knihách,
jeho návštěvách u nás
a mnoho dalších zajímavostí.
Pana Ericha von Dänikena v ČR zastupuje a jeho vystoupení pořádá
Aldea, vzdělávací agentura