11. Rozhlas, televize
a dokumentace

Po celém světě se začala televize zajímat o fenomén Erich von Däniken. Hned v r. 1968 byly "Vzpomínky na budoucnost" zfilmovány /Constanti-Film, Mnichov, režie Harald Reindl/. V r. 1971 následoval dokumentární film "Poselství bohů". Erich se objevoval ve všech velkých talk show, třikrát v diskusním pořadu "Tonight-Show" z Los Angeles, dvakrát v "Good morning America" z New Yorku.

V německy hovořících zemích byl Erich hostem v bezpočetných televizních diskusích, kde k němu často byli velmi kritičtí a útoční. Svět neměl stejný názor. V roce 1988 natočil vysílač Südwestfunk Baden-Baden o Erichu von Dänikenovi třídílný dokumentární film. V r. 1993 vznikla pro SAT l pětadvacetidílný seriál "Všemocným na stopě". EvD napsal text a současně moderoval všech 25 pokračování. V r. 1996 a 1997 následovaly 4 televizní pořady, produkované velkým americkým kanálem ABC /německou verzi převzalo RTL/. Mezitím hostoval EvD v Discovery-Channel.

Nakonec se případu EvD ujala oddělení dokumentárních filmů. V r. 1998 vyrobila německá televize dokument o Erichově životě. V r. 2000 zdokumentovala švýcarská televize plánování Mystery Parku v Interlakenu a v r. 2001 natočila britská televize "Twenty-Twenty-TV" nákladný film o životě EvD s názvem "Skutečný Erich von Däniken". Film oběhl celý svět.

11. Rozhlas, televize 
a dokumentace - německý text 11. Rozhlas, televize 
a dokumentace - informační panel 11. Rozhlas, televize 
a dokumentace - anglický text
Pro zvětšení klikněte na obrázek
Vítejte na stránkách
věnovaných
Erichu von Dänikenovi.
Najdete zde informace
o jeho životě, knihách,
jeho návštěvách u nás
a mnoho dalších zajímavostí.
Pana Ericha von Dänikena v ČR zastupuje a jeho vystoupení pořádá
Aldea, vzdělávací agentura