7. Růžový pahorek

Ještě v době, kdy manželé vedli restauraci "Mirabeau" v Bernu, obdrželi nabídku na vedení hotelu v Davosu. Po letech v "Mirabeau" se rodina von Däniken - mezitím se rozšířila o dcerku Cornelii - odsvěhovala do Davosu. Zde řídili s velkým nasazením a umem hotel "Rosenhügel" /Růžový pahorek/.

Pro Ericha začalo neuvěřitelně tvůrčí období. Hotel "Rosenhügel" byl sezónní a to umožňovalo Erichovi v mezidobí cestovat po světě a věnovat se svému koníčku. Ve starých textech a v místech archeologických nálezů hledal Erich indicie pro svou tenkrát dost ztřeštěnou myšlenku: Navštívili Zemi před tisíciletími mimozemšťané? A to v době, kdy naši předkové žili ještě v době kamenné? Mohla by taková návštěva dát vzniknout legendám o mnoha bozích, kterými se to v mytologii jen hemží?

V hotelu "Rosenhügel" diskutoval Erich o své myšlence s mnoha hotelovými hosty. Mezi nimi byl i prof. Dr. Hermann Oberth, otec kosmonautiky, který tento hotel navštěvoval každý rok. K Erichovým přátelům patřil i Walter Ernsting, autor sci-fi románů, známý pod pseudonymem Clark Darlton. Všichni mu radili, aby o svých poznatcích napsal knihu. Erich váhal.

7. Růžový pahorek - německý text 7. Růžový pahorek - informační panel 7. Růžový pahorek - anglický text
Pro zvětšení klikněte na obrázek
Vítejte na stránkách
věnovaných
Erichu von Dänikenovi.
Najdete zde informace
o jeho životě, knihách,
jeho návštěvách u nás
a mnoho dalších zajímavostí.
Pana Ericha von Dänikena v ČR zastupuje a jeho vystoupení pořádá
Aldea, vzdělávací agentura